FANTAPOZZILLI
TITOLARI | ||
---|---|---|
MERET
P Nap |
||
GATTI
D Juv |
||
SMALLING
D Rom |
||
RRAHMANI
D Nap |
||
BIJOL
D Udi |
||
FELIPE ANDERSON
C Laz |
||
KOSTIC
C Juv |
||
GONZALEZ
C Fio |
||
KVARATSKHELIA (C)
A Nap |
||
RASPADORI
A Nap |
||
CAPUTO
A Emp |
||
PANCHINA | ||
ARNAUTOVIC
A Int |
||
CONTINI
P Nap |
||
FARAONI
D Fio |
||
MARIO RUI
D Nap |
||
CASALE
D Laz |
||
NGONGE
A Nap |
||
WALACE
C Udi |
||
BRADARIC
D Sal |
||
LOBOTKA
C Nap |
||
PETAGNA
A Cag |
||
BADELJ
C Gen |
TITOLARI | ||
---|---|---|
SOMMER
P Int |
||
THIAW
D Mil |
||
ZAPPA
D Cag |
||
EBOSELE
D Udi |
||
TOLJAN
D Sas |
||
LOCATELLI
C Juv |
||
CALHANOGLU
C Int |
||
NANDEZ
C Cag |
||
LAURIENTE (C)
A Sas |
||
DJURIC
A Mon |
||
VLAHOVIC
A Juv |
||
PANCHINA | ||
AUDERO
P Int |
||
SANABRIA
A Tor |
||
SANCHEZ
A Int |
||
BREMER
D Juv |
||
BUONGIORNO
D Tor |
||
BASCHIROTTO
D Lec |
||
JESUS
D Nap |
||
BAJRAMI
C Sas |
||
IKONE
C Fio |
||
ZIELINSKI
C Nap |
||
DI GENNARO
P Int |
TITOLARI | ||
---|---|---|
DI GREGORIO
P Mon |
||
DANILO
D Juv |
||
ERLIC
D Sas |
||
DOIG
D Sas |
||
MILENKOVIC
D Fio |
||
ORSOLINI
C Bol |
||
LAZOVIC
C Ver |
||
PELLEGRINI LO. (C)
C Rom |
||
LUVUMBO
A Cag |
||
KRSTOVIC
A Lec |
||
PINAMONTI
A Sas |
||
PANCHINA | ||
MANDAS
P Laz |
||
GIROUD
A Mil |
||
CALDIROLA
D Mon |
||
PONGRACIC
D Lec |
||
ACERBI
D Int |
||
VIOLA
C Cag |
||
ZURKOWSKI
C Emp |
||
LUIS ALBERTO
C Laz |
||
BARRENECHEA
C Fro |
||
FRENDRUP
C Gen |
||
PROVEDEL
P Laz |
TITOLARI | ||
---|---|---|
MILINKOVIC SAVIC
P Tor |
||
DUMFRIES
D Int |
||
ZAPPACOSTA
D Ata |
||
BELLANOVA
D Tor |
||
TOMORI
D Mil |
||
DE KETELAERE
C Ata |
||
MKHITARYAN
C Int |
||
BARELLA
C Int |
||
CARBONI
C Mon |
||
THURAM
A Int |
||
DYBALA (C)
A Rom |
||
PANCHINA | ||
CALABRIA
D Mil |
||
VITINHA
A Gen |
||
PAVOLETTI
A Cag |
||
KOLASINAC
D Ata |
||
ADLI
C Mil |
||
LAZARO
D Tor |
||
ANGUISSA
C Nap |
||
CRISTANTE
C Rom |
||
ZIRKZEE
A Bol |
||
RICCI S.
C Tor |
||
GEMELLO
P Tor |
TITOLARI | ||
---|---|---|
SKORUPSKI (C)
P Bol |
||
GENDREY
D Lec |
||
KARSDORP
D Rom |
||
POSCH
D Bol |
||
VASQUEZ IBARRA
D Gen |
||
PULISIC
C Mil |
||
SUSLOV
C Ver |
||
PAREDES
C Rom |
||
CASTELLANOS
A Laz |
||
IMMOBILE
A Laz |
||
NIANG
A Emp |
||
PANCHINA | ||
RAVAGLIA
P Bol |
||
SIMEONE
A Nap |
||
LLORENTE
D Rom |
||
LAZZARI
D Laz |
||
LOFTUS-CHEEK
C Mil |
||
KASTANOS
C Sal |
||
LINDSTROM
C Nap |
||
FREULER
C Bol |
||
OSIMHEN
A Nap |
||
THAUVIN
A Udi |
||
SPINAZZOLA
D Rom |
TITOLARI | ||
---|---|---|
SZCZESNY
P Juv |
||
CARLOS AUGUSTO
D Int |
||
SCALVINI
D Ata |
||
MANCINI
D Rom |
||
ANGELINO
D Rom |
||
PESSINA
C Mon |
||
FOLORUNSHO
C Ver |
||
BONAVENTURA
C Fio |
||
PICCOLI
A Lec |
||
MARTINEZ L. (C)
A Int |
||
LAPADULA
A Cag |
||
PANCHINA | ||
PERIN
P Juv |
||
CAMBIAGHI
A Emp |
||
CALAFIORI
D Bol |
||
RUGGERI
D Ata |
||
GIANNETTI
D Udi |
||
KRISTENSEN
D Rom |
||
PINSOGLIO
P Juv |
||
REIJNDERS
C Mil |
||
HARROUI
C Fro |
||
BOVE
C Rom |
||
GUENDOUZI
C Laz |
TITOLARI | ||
---|---|---|
TERRACCIANO
P Fio |
||
MARTINEZ QUARTA
D Fio |
||
MINA
D Cag |
||
PAVARD
D Int |
||
ZORTEA
D Fro |
||
SAMARDZIC
C Udi |
||
GAETANO (C)
C Cag |
||
PASALIC
C Ata |
||
SCAMACCA
A Ata |
||
SOULE'
A Fro |
||
GUDMUNDSSON
A Gen |
||
PANCHINA | ||
MARTINEZ
P Gen |
||
RETEGUI
A Gen |
||
DARMIAN
D Int |
||
GALLO
D Lec |
||
CAPRILE
P Emp |
||
SAELEMAEKERS
C Bol |
||
KRISTIANSEN V
D Bol |
||
THORSTVEDT
C Sas |
||
MOTA CARVALHO
A Mon |
||
N'ZOLA
A Fio |
||
FABBIAN
C Bol |